MUDOO
  • Home
  • Televisie
  • Radio
  • Dossiers
    • Voorjaar 2022
    • Najaar 2022
  • Video
  • Nieuwsbrief
Facebook Twitter Instagram RSS
MUDOO
  • Home
  • Televisie
  • Radio
  • Dossiers
    • Voorjaar 2022
    • Najaar 2022
  • Video
  • Nieuwsbrief
Facebook
MUDOO
Home » Alleenstaande mama roept hulp in om zoon het huis uit te zetten
Televisie

Alleenstaande mama roept hulp in om zoon het huis uit te zetten

25 mei 2017
Facebook Twitter WhatsApp Email
Delen
Facebook Twitter WhatsApp Email

Op donderdag 25 mei 2017 worden twee nieuwe zaken geïntroduceerd in Pro Deo, waaronder een primeur voor het programma: voor het eerst is het geen beklaagde die de hulp inroept van een advocaat, wel een wanhopige alleenstaande moeder die hulp zoekt om haar zoon het huis uit te zetten. Verder hoopt een brandstichter dat zijn advocate hem uit de gevangenis kan houden, zodat hij op een andere manier aan zijn problemen kan werken. 

Nadia D. – Huiselijk conflict
Advocate: Tinne Coddens

Nadia D. heeft al enkele maanden ruzie met haar zoon Junior. Hij is soms onhandelbaar en bovendien heeft hij voor meer dan 5000 euro schulden die hij niet kan afbetalen. Schulden die de alleenstaande mama die leeft van een invaliditeitsuitkering, als voogd nu boven het hoofd hangen. Ze ziet geen andere mogelijkheid meer dan hem het huis uit te zetten en neemt hiervoor advocate Tinne Coddens onder de arm. “Ik denk dat het een klein beetje een maatschappelijke trend is: jongeren die het heel goed hebben thuis en geen behoefte hebben om hun leven vorm te geven. Je ziet wel dat ouders dat eerst minnelijk proberen oplossen, maar als dat vruchteloos blijkt, moet je bekijken of er geen juridische ondersteuning kan komen.” Meester Coddens dient een verzoek in om Nadia’s zoon op te roepen voor de vrederechter met het oog op een PV van verzoening, dat dezelfde waarde heeft als een vonnis.

Filip R. – Brandstichting
Advocate: Els Leenknecht

© VTM
© VTM

Op 7 november 2015 gooit Filip R. een molotovcocktail binnen bij zijn buren. Er vallen geen slachtoffers, maar de feiten zijn wel ernstig te nemen. Filip zit in voorhechtenis in afwachting van de uitspraak, maar zijn advocate Els Leenknecht doet er alles aan om hem zo snel mogelijk vrij te krijgen. Wat hij volgens haar vooral nodig heeft, is psychische bijstand. “Het is zeker terecht dat hij in voorhechtenis zit maar na verloop van tijd was ik wel bezorgd omdat ik vind dat de gevangenis geen plaats is voor iemand als Filip. Hij heeft verschillende problemen maar hij is niet een echte crimineel die thuishoort in het zware leven van de gevangenis. Filip heeft ondersteuning, omkadering nodig en moet werken aan zijn probleem.”

Christian K. – Slagen en verwondingen
Advocate: Charlotte Demaître

De rechtszaak van Christian K. werd uitgesteld zodat hij aan de rechtbank kan bewijzen dat hij aan zijn alcoholprobleem wil werken. Vandaag echter moet meester Demaître veel vroeger dan voorzien terug naar de rechtbank voor haar cliënt. Hij heeft opnieuw in een dronken razernij zijn vriendin aangevallen. De twee gelijkaardige zaken worden samengevoegd om tot één uitspraak te komen. Meester Demaître vreest dat Christian al zijn kansen verspeeld heeft. “Mijn arsenaal als advocate is uitgeput”.

Ignace B. – Slagen en verwondingen
Advocate: Hélène Claeys

Pro Deo volgt ook ex-agent Ignace B. na de uitspraak in zijn zaak. Die is opgeschort onder voorwaarden. Eén van die voorwaarden is werken aan zijn alcoholprobleem, maar dat blijkt voor Ignace moeilijker dan gedacht. Eén ding zit wel al mee: hij heeft opnieuw de liefde gevonden.

Aflevering 4 van Pro Deo op donderdag 25 mei 2017 om 21.40 bij VTM.

Schrijf je hier in voor de gratis nieuwsbrief van Mudoo.be

Meer nieuws

Thuis: Rosa voelt zich in de steek gelaten

Televisie 24 maart 2023

Familie: De avond van Benny en Samira loopt niet zoals gepland

Televisie 24 maart 2023

Wittekerke: Frank wil Nellie opbeuren

Televisie 24 maart 2023

Familie: De hulp van Vanessa wordt ingeschakeld

Televisie 23 maart 2023
Volg ons op sociale media
  • Facebook
Toplinks
  • Ali Express
  • Hema
  • Hema
  • Ali Express
  • Tickets Plopsa
  • Bestel hier uw favoriete boek

MUDOO brengt je dagelijks het laatste nieuws over de Vlaamse televisie- en radiozenders en streamingplatformen op uw scherm.

  • Over ons
  • Vacatures
  • Contacteer ons
  • Adverteren
  • Cookie-instellingen
  • Privacy Policy
Facebook RSS
Copyright © 2017 - 2023 Showcomm BV - De Smedt Peter.

Geef een zoekterm in en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.