MUDOO
  • Home
  • Televisie
  • Radio
  • Dossiers
    • Voorjaar 2022
    • Najaar 2022
  • Video
  • Nieuwsbrief
Facebook Twitter Instagram RSS
MUDOO
  • Home
  • Televisie
  • Radio
  • Dossiers
    • Voorjaar 2022
    • Najaar 2022
  • Video
  • Nieuwsbrief
Facebook
MUDOO
Home » Antwerpse kunstenaar maakt indruk met bijzonder staaltje ‘HIV-kunst’
Televisie

Antwerpse kunstenaar maakt indruk met bijzonder staaltje ‘HIV-kunst’

20 maart 2017
Facebook Twitter WhatsApp Email
Delen
Facebook Twitter WhatsApp Email

De Antwerpse kunstenaar Dave Schweitzer pakt uit met twee schilderijen van eigen hand. De werken maken deel uit van zijn reeks ‘Positive’ uit 2001 waarin hij de hedendaagse aidsthematiek aankaart en taboes wil doorbreken. De kunstwerken werden immers geschilderd met bloed: negatief bloed van Dave enerzijds, het bloed van een seropositieve donor anderzijds. De dealers zijn onder de indruk door deze ‘stukken van mensen’, maar zit er ook een deal in?

De Spaanse kunstenaar Dali droomde er als kind van om kok te worden, maar gelukkig draaide zijn carrière anders uit. Zijn liefde voor koken vereeuwigde hij wel op papier in enkele bijzondere boeken. François wist indertijd deze zeldzame kook- en wijnboeken van Dali op de kop te tikken en hoopt hier nu zijn slag mee te slaan. De kookboeken werden gehandtekend door Dali zelf en bevatten bovendien enkele pikante recepten van afrodisiaca, opgedragen aan zijn echtgenote.

Tanguy is sinds vorig jaar de trotse bezitter van de laatste Belgische emailfabriek die hij op het laatste nippertje van de teloorgang wist te redden. Als eigenaar wil hij niet alleen het bedrijf, maar ook de ambachtelijke kunsttechniek opnieuw in de verf zetten en tracht hij een uniek emailbord uit 1936 te verkopen.

En Rudy verbaast de dealers met een bijzonder miniatuurwapen: een Engelse ringrevolver uit 1870. Dealer Patrick kwam het bijzondere hebbedingetje uit het fin de siècle vijftien jaar geleden al eens tegen, maar liep de deal toen mis. Hij zet dan ook alles op alles om de kogelring deze keer wel te bemachtigen.

Stukken van Mensen, dinsdag 21 maart om 21.30 uur bij VIER.

Schrijf je hier in voor de gratis nieuwsbrief van Mudoo.be

Meer nieuws

Familie: De hulp van Vanessa wordt ingeschakeld

Televisie 23 maart 2023

Wittekerke: Tante Jos en Naomi komen in conflict

Televisie 23 maart 2023

Lisa: Gijs en Suzanne maken grootste plannen

Televisie 23 maart 2023

Thuis: Nancy is jaloers

Televisie 23 maart 2023
Volg ons op sociale media
  • Facebook
Toplinks
  • Ali Express
  • Hema
  • Hema
  • Ali Express
  • Tickets Plopsa
  • Bestel hier uw favoriete boek

MUDOO brengt je dagelijks het laatste nieuws over de Vlaamse televisie- en radiozenders en streamingplatformen op uw scherm.

  • Over ons
  • Vacatures
  • Contacteer ons
  • Adverteren
  • Cookie-instellingen
  • Privacy Policy
Facebook RSS
Copyright © 2017 - 2023 Showcomm BV - De Smedt Peter.

Geef een zoekterm in en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.