SBS is enige stijgende zendergroep van dit moment

De Verhulstjes - © SBS BelgiumDe Verhulstjes - © SBS BelgiumDe Verhulstjes - © SBS Belgium

Na een drukke sportzomer draait het tv-najaar ondertussen op volle toeren. Vooral bij de Play-zenders van SBS Belgium is de motor goed gerodeerd.

SBS startte in pole position en is dan ook de enige stijgende zendergroep van het moment, met een stijging van zo’n 7% t.o.v vorig jaar: 18.8% marktaandeel  op de doelgroep 18-54 (17u-24u). Vorig jaar zat SBS tijdens dezelfde periode op 17,6%.

Play4 doet het beter dan in september vorig jaar, met 11,1% marktaandeel. De Verhulstjes Saint-Tropez is daarbij de koploper. De familie Verhulst krijgt gemiddeld bijna een miljoen kijkers – 965.605 – over de vloer, doorheen de week én op GoPlay. Online scoort de reeks gemiddeld 92.714 views per aflevering en werden de short forms al 275.152 keer bekeken. Daarmee bereikt het tweede seizoen op verschillende uitzendmomenten en platformen even veel kijkers als het eerste seizoen begin dit jaar. Ook De Rechtbank, De Cooke & Verhulst Show én de terugkeer van Scheire en de Schepping liggen mee aan de basis van de groei: respectievelijk 22.7% (497.692), 19% (353.510) en 23.1% (397.682). Verder is het vooral nog uitkijken naar het veelbelovende nieuwe programma Klopjacht, het 19e (!) seizoen van De Slimste Mens ter Wereld en Bake Off Vlaanderen

Play5 blijft stabiel met 4,5% en pakt vooral uit met een nieuw seizoen van Temptation Island: Love or Leave, mét nieuwe hosts Viktor Verhulst en Monica Geuze. De teller van Temptation Island staat voorlopig al op 19.3% marktaandeel en 253.502 kijkers, met daarbovenop nog eens gemiddeld 91.307 online views per aflevering en 340.202 short form views. Daarnaast doen ook de documentairereeks Dimitri Vegas & Like Mike, de realityreeks Chateau Meiland en de fictiereeks Manifest het goed op de zender met respectievelijk 6.2% (61.366), 8.7% (191.315) en 12.9% (168.588).

Play6 groeit verder door van 1,8% vorig jaar naar 2,2% dit jaar. De zender kreeg o.a. vrouwelijke versterking van de Belgian Red Flames en deed het al uitstekend met Navy NCIS en Hawaii Five-0.

Play7 zit op target met 1% en blijft werken rond die vooropgestelde 1% marktaandeel.

Schrijf je hier in voor de gratis nieuwsbrief van mudoo.be

* verplicht in te vullen

ByPeter De Smedt

Peter De Smedt is al 25 jaar online actief en legt de focus op het maken van contentsites in zowel België als Nederland. Peter De Smedt is beroepsjournalist, erkend door de FOD Binnenlandse zaken en is ook actief als fotograaf en video-journalist.