MUDOO
  • Home
  • Televisie
  • Radio
  • Dossiers
    • Voorjaar 2022
    • Najaar 2022
  • Video
  • Nieuwsbrief
Facebook Twitter Instagram RSS
MUDOO
  • Home
  • Televisie
  • Radio
  • Dossiers
    • Voorjaar 2022
    • Najaar 2022
  • Video
  • Nieuwsbrief
Facebook
MUDOO
Home » Barbara Sarafian verkoopt stukje familiegeschiedenis in ‘Stukken van Mensen’
Televisie

Barbara Sarafian verkoopt stukje familiegeschiedenis in ‘Stukken van Mensen’

28 februari 2021
Facebook Twitter WhatsApp Email
Barbara Sarafian in 'Stukken van Mensen' - © SBS Belgium
Barbara Sarafian in 'Stukken van Mensen' - © SBS Belgium
Delen
Facebook Twitter WhatsApp Email

In de vijfde aflevering van ‘Stukken van Mensen’ krijgen de dealers een echt pièce unique voorgeschoteld van actrice Barbara Sarafian: een brief geschreven door kunstschilder en beeldhouwer Roger Raveel.

En het is niet zomaar een brief, want de brief is gericht aan haar stiefvader Emiel en beschrijft de plannen voor een nieuw werk.

“In de brief staat een plan voor een beeld. Mijn stiefvader zou hem bakstenen leveren van een verbouwing van een schuur die mijn ouders hebben gerenoveerd in Waasmunster. Deze brief heeft zoveel lagen, zoveel invloeden in mijn leven: mijn stiefvader die overleden is, het romantische verhaal tussen mijn ouders, het huis in Waasmunster. Dat is een zwaar pak, dus ik kom hier met een heel klein, bang hartje.”

Barbara Sarafian

En wanneer ze haar stuk gaat voorstellen, kunnen de dealers hun oren niet geloven: “Ik had als kind boven mijn bed een schilderij van Raveel hangen. Ik kende daar de waarde niet van. Ik vond die witte achtergrond nogal wit, dus ik ben daar zelf beginnen op tekenen (lacht).” Gelukkig komt ze dat stuk alvast niet verkopen.

  • © SBS Belgium

Johan uit Grobbendonk kocht onlangs een schilderij van de Nederlandse kunstenares Jacqueline de Jong voor een zacht prijsje: 500 euro. Maar zijn vrouw ziet het absoluut niet graag en dus komt hij het verkopen. De Jong staat bekend om haar wilde en flamboyante stijl. Haar schilderijen zijn onvoorspelbaar en tegendraads.

Johans vrouw toont geen interesse, maar dat maken de dealers meer dan goed. Vroege werken van de Jong zijn namelijk zeldzaam en dus wil de kunstenares zelf – ondertussen 81 jaar – het kunstwerk opnieuw voor zichzelf kopen voor zo’n 12.000 euro…

Johan ziet het groots en hoopt er nog 20.000 euro van te maken, wat wel enorm veel winst zou betekenen.

© SBS Belgium

Sander uit Balen is taxidermist en dierenverzorger. Hij heeft een bijzonder object in de aanbieding: het skelet van een cheeta. Een jachtluipaard is een beschermde diersoort, dus zijn er speciale papieren nodig om dit skelet te mogen kopen en verkopen.

“Ik werk in Pakawi Park, wat vroeger de Olmense Zoo was. Daar is het dier in 2010 overleden. Ik ben zelf taxidermist en ik heb de huid opgezet en het skelet in elkaar gezet.”

Sander

Dimitri is de laatste verkoper en een enorm grote fan van het programma. Hij pakt uit met een art card van Christo, een kunstkaart met de impressie van ‘The Gates’ in New York in 2005.

‘Stukken van Mensen’, maandag 1 maart 2021 om 21.35 uur op Play4.

Schrijf je hier in voor de gratis nieuwsbrief van Mudoo.be

Barbara Sarafian Play4 Stukken van Mensen

Meer nieuws

Familie: Samira’s feest krijgt een vreemde wending

Televisie 27 januari 2023

Thuis: Bob krijgt goed nieuws

Televisie 27 januari 2023

Wittekerke: ‘Bervoets geeft niet op’

Televisie 27 januari 2023

Familie: Vanessa is de kluts kwijt

Televisie 26 januari 2023
Volg ons op sociale media
  • Facebook

MUDOO brengt je dagelijks het laatste nieuws over de Vlaamse televisie- en radiozenders en streamingplatformen op uw scherm.

  • Over ons
  • Vacatures
  • Contacteer ons
  • Adverteren
  • Cookie-instellingen
  • Privacy Policy
Facebook RSS
Copyright © 2017 - 2023 Showcomm BV - De Smedt Peter.

Geef een zoekterm in en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.